Az egyoldalú táplálkozás, a sok feldolgozott étel következtében felborul a bélflóránk egyensúlya, egyes baktérium fajok elszaporodnak, egyesek elpusztulnak, emésztési zavarok keletkeznek. Puffadás, gázok, hasmenés, székrekedés megannyi kellemetlen tünet.
Mi mindenben játszanak fontos szerepet a bélflóránkat alkotó, bennünk élő bélbaktériumok?
Az immunrendszerünk megfelelő működésében, energiatermelésben, vitaminképzésben, toxinok elleni védelemben, a rostok lebontásában, a gyógyszerek lebontásában, a bélfal intergritásának kialakításában és fenntartásában (lyukas bél szindróma), a testsúly szabályozásában, a központi idegrendszer működésében, allergiákban játszik fontos szerepet a bélflóra.
Mivel immunrendszerünk egyik legfontosabb védvonala az emésztőrendszer, így akár komolyabb betegségek okozója is lehet a felborult bélflóra (autoimmun betegségek, ADHD, Parkinson kór, Alzheimer kór, Crohn betegség, irritábilis bél szindróma, stb.
Elfogyasztott ételeink határozzák meg, hogy szervezetünkben milyen baktériumok és mikroorganizmusok szaporodnak. Egészségünk meg attól függ, hogy a bélflóránk mennyire egészséges, sokszínű. A bennünk élő domináns baktériumok döntik el, hogy mi kerül a tányérunkra, ugyanis azokat az ételeket kívánjuk, amik őket táplálják. Ahogy változik a bélflóránk összetétele úgy fognak változni az étkezési szokásaink is.
A prebiotikumok táplálják a bélflórát, a probiotikumok építik újra a bélflórát.
A probiotikus baktériumok a természetes bélflóra helyreállítását segítik, továbbá támogatják az emésztést és az immunrendszert. A prebiotikumok pedig ezen bacilusok életfeltételeit javítják, szaporodásukat serkentik.
De mik ezek a prebiotikumok?
A prebiotikumok nem emészthető növényi rostok, amelyek áthaladnak a vékonybélen, majd fermentálódva a vastagbélben táplálják a bélflórát. Ezek az összetett szénhidrátok közül a nem emészthető poliszacharidok (pektin, mézgák, cellulóz,lignin), nem szívódnak fel a bélben, megszívják magukat vízzel és megduzzadnak, így növelik a széklet mennyiségét (Az enyhe hashajtó hatás ellenére a pektineknek hasmenés ellenes hatásuk is van). Teltségérzetet okoznak, így csökkentik az étvágyat. Így a fogyókúrában duplán hasznosak, egyrészt csökkentik az étvágyat, másrészt a bélflóra regenerálásával már nem ugyanazokat az üres, hizlaló kalóriákat fogjuk kívánni.
Sajnos egyre kevesebb rostot fogyasztunk, pedig az egészséges bélflóra számára ez elengedhetetlen.
Ma már mindenki tudja, hogy egy antibiotikum kúra után probiotikumokkal kell segíteni a szervezetnek, hogy újra építse a bélflóráját, de sajnos kevesen gondoskodnak a bélbaktériumok megfelelő táptalajáról a prebiotikumokról.
Mikor javasolt prebiotikum szedése:
- antibiotikum kúra után
- hasmenés és székrekedés esetén is
- emésztési problémák esetén
- immunrendszer erősítésére
- diéta, fogyókúra esetén
Prebiotikumok fogyasztásával lehetőséget biztosítunk, hogy újra széles spektrumban, megfelelő változatosságban legyen jelen a szervezetünket védő baktériumflóra.
A Mikrobiom Pro rendszeres fogyasztásával kedvező feltételt teremtünk azoknak a baktériumtörzseknek, amik szerepet játszanak az ideális testsúly elérésében és fenntartásában. Itt vásárolhatod meg.
Persze ez sem egy csodaszer, amit beszedsz és mintegy varázsütésre lefogysz. Hozzásegít és segít az elért fogyás megtartásában. Ezen az úton tudlak elkísérni a neked megfelelő étrend kiválasztásával, a fülakupunktúra támogatásával.
Ne halogasd, jelentkezz be még ma! Itt találsz információt rólam és az elérhetőségeimet.
0 hozzászólás