Nyáron több időt töltünk a szabadban, így nagyobb eséllyel sérülünk meg. Elesünk tollaslabdázás, röplabdázás vagy strandfoci közben, elesünk a biciklivel, elvágjuk el magunkat egy kagylóval vagy egy kővel a vízben. Ilyenkor azt szeretnénk, hogy azonnal gyógyuljon meg vagy legalább ne fájjon, ne vérezzen és élvezhessük tovább a nyarat.
Természetes gyógymódokat fogok javasolni a nyári sérülésekre. Azonban fontos megjegyeznem, hogy súlyos sérülések esetén mindenképp fordulj orvoshoz vagy egészségügyi szakemberhez.
Már írtam róla ”A szép nyári bőr titka. Mit tegyek, ha mégis leégek?” blogbejegyzésemben a napégés gyorssegélyről.
Nyáron a kerti grillezés, tábortűz is okozhat égési sérülést, amit azonnal kezelni kell. Amennyiben egy nagyobb bőrfelület ég meg, úgy azonnal forduljunk orvoshoz. Mit tegyünk, ha egy kisebb bőrfelületünk ég meg?
- 10 percig tartsd hideg víz alá. Fontos, hogy hosszan tartsuk víz alatt. Ne legyen nagyon hideg a víz, de hűvös legyen, ami alatt 10 percig tudjuk tartani a megégett testrészt.
- Vadlevendula illóolajat kenj a leégett bőrfelületre. 6 éves kor alatt és váranadósan nem javaslom a vadlevendulát, ilyenkor orvosi levendulát használj helyette. A levendula gyulladás csökkentő, elősegíti a gyógyulást, regenerál, nyugtatja a bőrt, fájdalomcsillapító, fertőtlenítő hatású.
- Ezután fél óránként kend be levendula illóolajjal az égett bőrfelületet.
- Miután már 4-szer bekentük tisztán levendula illóolajjal higítsuk 1:1 arányban a levendula illóolajat vagy aloe vera géllel vagy kalabafa olajjal, hogy a bőrfelület hidratálásáról is gondoskodjunk.
Mit tegyünk, ha elvágjuk magunkat?
Képzeld el, hogy békésen sétálgatsz a tengerparton és belelépsz egy kagylóba, ami elvágja a lábadat és azonnal elkezd vérezni. A geránium illóolaj vérzés csillapító, gyulladáscsökkentő, összehúzó, antibakteriális illóolaj. Cseppents 2-3 csepp geránium illóolajat egy steril gézre és helyezd rá a vérző sebre. Cseppenthetsz mellé 2 csepp levendula illóolajat is, illetve belekeverheted a 2 illóolajat körömvirág macerátumba is (10 csepp körömvirág, 2-2 csepp illóolaj arányban). A balzsamos szuhar illóolaj sebgyógyító, hegkezelő hatása még erősebb, azonban ezt 3 éves kor alatt, illetve várandósan semmiképp nem ajánlom. A balzsamos szuhar illóolajnak a borotva mellett is ott a helye, ha megvágod magad.
0 hozzászólás