A menopauza közeledtével lelassul az anyagcserénk, így a ruhánik “összemennek”. A számtalan diéta ellenére nem mindig sikerül lefogyni, ha mégis, akkor az eredmény gyakran nem tartós. Nem csak az fontos, hogy mit eszünk, hanem maga az étkezés mikéntje is.
1) Élvezzük az evést!
Az étel illatát, kinézetét. Készüljünk fel az evésre, adjuk meg a módját és ne állva, rohanva együnk. Pláne ne a TV vagy a számítógép előtt, mert akkor sokkal többet eszünk.Ha egyedül eszünk, akkor is terítsünk meg, tálaljuk ki az ételt.
2) Válasszunk egy kisebb tányért.
Megfigyelték, hogy minél nagyobb a tányérunk, annál többet eszünk. Ha egy kisebb tányért tele teszünk, akkor úgy érezzük, hogy többet ettünk, mintha ugyanaz a mennyiség egy nagyobb tányéron szinte elveszne.
3) Rágjunk!
A rágás lehetővé teszi, hogy valóban érezzük, élvezzük az ízeket. Ezen felül az emésztésünk is javul a rágásnak köszönhetően, hiszen a nyálban található enzimek előemésztenek bizonyos ételeket (szénhidrátokat). Az szerintem az nehezen kivitelezhető, hogy 32-szer megrágjunk egy falatot (próbáld azért ki!), de rágjunk addig minden falatot, amíg az pépes nem lesz, de legalább 10-15-ször.
4) Együnk lassan, ne faljunk.
Amikor gyorsan belapátoljuk az ételt, akkor nem csak nem rágjuk meg rendesen és nehezebben tudjuk megemészteni, hanem mikor a „tele vagyok” információ megérkezik az agyunkhoz addigra már sokkal többet ettünk, mint amennyi kellett volna.
Tipp: Próbálj meg pálcikával enni, hidd el lassabban fog menni!
5) Ne ugorjunk át étkezéseket.
Amikor kihagyunk étkezéseket, akkora következőnél hajlamosak vagyunk kiéhezve sokkal többet enni, mintha elosztva ettünk volna.
+1) Maradék
Nem muszáj megenni az utolsó pár falatot! Ha úgy érzed, hogy tele vagy, eleget ettél, nyugodtan hagyd ott!
Támogatja a fogyást a fülakupunktúra, az anyagcserére felgyorsításával és az étvágy csökkentésével. Gyere, próbáld ki, Zuglóban az M3-as mellett. Itt olvashatsz részleteket a kezelésről és az árlistát is megtalálod.
0 hozzászólás